Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close

Ontdek Brainport

Ondernemen & Innoveren

Leren & Werken

Partnership Brainport Eindhoven & PSV

Sluiten Close

Meet the coordinator: Daphne Dansen

Geschreven door Brainport Eindhoven

28 november 2022

Geschreven door Brainport Eindhoven

28 november 2022


Naam: Daphne Dansen

School: Internationale school Eindhoven

Functie: Hoofd Nederlandse afdeling

Werkzaam sinds: 2008


Welke definitie van internationalisering hanteren jullie op school?
Wij hebben een definitie van international mindedness. Hier hebben wij voor gekozen omdat wij een internationale school zijn en wij het belangrijk vinden dat alle kinderen deze houding hebben.

Hoe is internationalisering georganiseerd in jullie school?
Wij zijn een internationale school met ruim 60 nationaliteiten. Gedurende het jaar organiseren wij verschillende activiteiten waarbij we specifiek aandacht besteden aan de verschillende culturen bij ons op school, denk aan de culturele week, de international fair en de winterfair.

Daarnaast houden wij in onze lessen rekening met de verschillende achtergronden van de kinderen. We vragen kinderen te vertellen over hun culturere achtergronden als we een thema behandelen; Wat kunnen zij over het thema vertellen met hun achtergrond in gedachten? We vragen ouders te vertellen over het land waar ze vandaan komen, voor te lezen in hun thuistaal etc.

In welke landen hebben jullie partnerscholen? 
Naast het netwerk van alle internationale scholen over de hele wereld en in Nederland waar wij contact mee hebben, hebben wij op dit moment een samenwerking met scholen in Kenia, Malawi.
We zijn ook een contact met een school in Italië aan het opzetten. Leerlingen van groep 8 gaan digitaal uitwisselen met de leerlingen van deze school. De scholen in Afrika ondersteunen wij en wij zorgen ervoor dat kinderen daar naar school kunnen.

Betrek je ouders bij internationaliseringsactiviteiten?
Zeker. We hebben op de basisschool ieder jaar een culturele week, waarbij we middels een thema de verschillende culturen en thuistalen aan bod laten komen. Ouders worden betrokken bij de thema’s waar we mee werken en worden ook gevraagd te vertellen over hun land, worden betrokken de culturele week mee vorm te geven, we vragen ouders voor te komen lezen in hun thuistaal. Het kan zijn dat we hetzelfde boek aan de kinderen voorlezen in wel 5 verschillende talen. De kinderen genieten hiervan!
Tevens hebben wij 2x per jaar een fair. Eentje in de winter ( de winterfair) en eentje in de zomer. Naast heel veel activiteiten koken en bakken ouders ook gerechten uit hun thuisland. Deze vinden gretig aftrek onder ouders en leerlingen.
We informeren ouders ook over typisch Nederlandse feesten zoals bijvoorbeeld Sinterklaas.

Hoe creëer je draagvlak voor internationalisering op school?
Dat is bij ons op school eigenlijk niet nodig. Internationalisering is het profiel van onze school en onze guiding statements hangen overal.

Omdat we een internationale school zijn, is internationalisering het DNA van onze school. Ouders kiezen ervoor hun kinderen bij ons op school te laten komen, medewerkers kiezen er bewust voor om bij ons te komen werken.

Op welke internationaliseringsactiviteit ben je trots?
Ik ben trots op alles dat we doen. Soms vergeten we bijna wat we allemaal doen omdat het gewoon onderdeel is van wat we doen. Ikzelf geniet erg van de internationale fair in de zomer omdat er zoveel verschillende activiteiten zijn. Ouders en kinderen ontmoeten elkaar gedurende de dag in een hele ontspannen sfeer. Het is een mix van culturen, mooie kleding, lekker eten, veel lachen, leuke spelletjes, kraampjes waar dingen te koop zijn. Maar ook de culturele week ieder jaar is leuk omdat we daarmee de ouders de school inhalen. Kinderen genieten ervan om te leren over de verschillende culturen en de gebruiken in een ander land.

Binnen onze stichting zijn wij bezig om een internationale week te organiseren voor de leerlingen, de medewerkers maar ook de studenten die wij opleiden. Het wordt een week waarbij we schooldoorbrekend aan de slag gaan om te leren van en met elkaar over de verschillende aspecten die internationalisering met zich meebrengt. Binnen onze stichting doen we ieder al veel, maar het mooie is dat we het nu gezamenlijk gaan doen.

Daphne Dansen