Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close

Ontdek Brainport

Ondernemen & Innoveren

Leren & Werken

Partnership Brainport Eindhoven & PSV

Sluiten Close

Aristotle Technologies traint mensen om de juiste keuzes te maken onder hoge druk

Geschreven door Innovation Origins

20 oktober 2022

Geschreven door Innovation Origins

20 oktober 2022


De winnaars van de Gerard en Anton Awards worden in de schijnwerpers gezet. Vandaag: Aristotle Technologies.

De oprichters van Aristotle Technologies kennen elkaar even lang als de start-up bestaat: welgeteld anderhalf jaar. Wat begon als een schoolproject is nu een bedrijf met meerdere partners. Ze hadden geen moeite met de financiering. Nadat de start-up drie prijzen won in twee wedstrijden, stonden de investeerders al in de rij om zich aan de jonge onderneming te binden. Gisteren kwam hier nog een prijs bij en won de start-up als jong talent een Gerard & Anton Award. In deze aflevering van start-up-of-the-day vertelt medeoprichter Maurits Overmans over de ontwikkeling van zijn innovatief product.
 

Vertel eens over jullie product?

“We ontwikkelen een gepersonaliseerde software die mensen traint in de vaardigheden die ze nodig hebben voor hun werk of hobby. Dat betekent dat we mensen trainen in het waarnemen, verwerken en toepassen van relevante informatie in situaties waar er heel veel prikkels om hen heen zijn. Dat kan in de topsport zijn, maar ook bij kinderen met leerachterstanden, die daardoor moeite hebben om hun taken uit te voeren. We willen mensen verbeteren in hun handelingssnelheid en goede keuzes maken op het juiste moment. Onze software wordt gegeven in een vorm van combinatietraining. Dat kan bijvoorbeeld tijdens het sporten zijn, terwijl je met een controller input geeft aan ons product.”
 

Jullie ontmoette elkaar bij het Innovation Space project. Hoe ging dat?

“Dat is nu iets meer dan anderhalf jaar geleden, we kende elkaar toen nog niet. Nu zijn we heel goede vrienden en maken we een mooi product. We kwamen in een team terecht met mensen van verschillende opleidingen. We hadden daardoor meteen diverse kwaliteiten in ons team. Dat is zeer waardevol gebleken. Kort daarna deden we mee aan de TU/e Contest en dat was eigenlijk heel raar. We hadden al een werkend product staan, hoewel we eigenlijk alleen met een idee hoefde te komen. We waren heel blij toen we daar twee prijzen wonnen. Toen zagen we pas echt dat onze software een belangrijke meerwaarde kan hebben in onze maatschappij. Daarom besloten we door te gaan als start-up.”
 

Jullie hebben ook op de Dutch Design Week gestaan. Hoe was dat?

“Het allermooiste was dat we opeens gebruikers hadden van allerlei leeftijden. Het was leuk om te zien dat het goed aansloeg bij alle deelnemers. Iedereen was heel positief en gaf ook meteen aan wat voor waarde het in hun leven kon hebben. Twee ouderen mensen gaven bijvoorbeeld aan dat ze veel minder bewust over hun bewegingen hoefde na te denken. Het ging ineens een stuk automatischer. Ze kregen het gevoel terug dat ze hadden toen ze jong waren.”
 

Tegen wat voor problemen liepen jullie aan?

“De grootste uitdaging die we hadden was dat we een focus moesten bepalen. We zagen ook heel veel andere toepassingen buiten de sport. Bijvoorbeeld voor defensie, maar ook voor revalidatie en ouderen met beginnend dementie. Als start-up heb je alleen een klein team, dus je kan niet alles doen. Toen hebben we ook met behulp van experts een focusgroep bepaald. Dat was wel even zoeken. Voor de rest liepen we niet echt tegen problemen aan. Dat klinkt misschien gek, maar vanaf dag één hadden we een goede technische persoon in dienst. Daarnaast hebben we ook veel feedback gekregen van de partners waarmee we samenwerken over hoe we het konden ontwikkelen.”
 

Was het moeilijk om de financiering rond te krijgen?

”Op het begin hadden we het voordeel dat we het als onderdeel van onze studie deden. Voor de ontwikkeling hadden we ook niet veel geld nodig, omdat we de kennis daarvoor al in ons team hadden. Nu zijn we in de volgende fase waarin we pilots doen en een aantal van ons afgestudeerd zijn. We willen die mensen wel behouden, dus financiering is nu wel nodig, maar dat is eigenlijk vrij soepel gegaan, want we hebben al wat bekendheid in de Brainportregio.”
 

Waar zijn jullie nu mee bezig?

“We houden ons nu bezig met topsport, kinderen met leerachterstanden en fysiotherapie. Dit doen we met PSV en andere partners uit de Brainportregio in deze drie sectoren. We zijn nu met drie werkgroepen bezig om te kijken hoe we de meeste feedback kunnen krijgen van gebruikers – wat de echte pijnpunten zijn en hoe we daarop kunnen ingrijpen. Met deze vaste gebruikersgroepen kunnen we nu heel goed in kaart brengen hoe we de beste services gaan aanbieden. Co-creatie is heel belangrijk voor ons."

"Dat is heel fijn aan de Brainportregio: iedereen hier heeft de mindset dat je elkaar verder kan helpen. Innovatie staat hier echt voorop."

 

Wat maakt jullie product beter dan wat er al op de markt is? 

“We zien dat alternatieven op de markt alleen bepaalde taken aanbieden op de computer. Je haalt mensen dan eigenlijk weg uit de setting waarin ze moeten verbeteren. Wij zijn bezig om mensen te trainen binnen de context waarin ze willen verbeteren. Dat doen we op een gepersonaliseerde manier. Mensen krijgen een persoonlijke profiel. Die persoonlijke data wordt ook veilig opgeslagen. Daarnaast richten wij ons in onze ontwikkeling ook heel erg op het modulair en aanpasbaar houden van onze software. We laten de combinatietraining over aan de expert die ermee aan de slag gaat met de eindgebruiker. Die expert heeft bij ons heel veel vrijheid in de fysieke training en in de training die ze op het scherm moeten doen.”

 

Lees meer over Aristotle Technologies Arrow icon