Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close icon
Sluiten Close

Ontdek Brainport

Ondernemen & Innoveren

Leren & Werken

Partnership Brainport Eindhoven & PSV

Sluiten Close

Start 'ZEM Goes USA' Tour

Blog 1 | Studententeam TU/ecomotive

 

Na maanden uitkijken naar de ‘ZEM goes USA tour’ is het op 5 September officieel begonnen. Met een team van 13 studenten met verschillende achtergronden reizen we naar de USA om de tour een groot succes te maken. Tijdens de tour zullen we op bezoek gaan bij universiteiten, bedrijven en autoriteiten om iedereen te inspireren met onze mooie ZEM.

In de afgelopen maanden hebben we veel contact gehad met inspirerende mensen om allerlei activiteiten te plannen voor de tour. Samen met deze mensen willen wij de toekomst van duurzame mobiliteit creëren.

Binnen TU/ecomotive kunnen wij in onverwachte situaties goed handelen, maar helaas hebben wij nu te maken met een situatie waar wij geen controle over hebben. Ons team heeft namelijk moeten dealen met het feit dat Zem niet bij ons zal zijn aan de west kust, dit is voor de helft van de tour. Door een extreme vertraging zit Zem momenteel nog steeds op de boot en is het niet meer mogelijk om Zem van New York naar San Francisco te rijden voor het begin van de tour. Wij hebben er alles aan gedaan om Zem nog op tijd aan de west kust te krijgen, maar helaas kan niet altijd alles mee zitten. Met een geplande aankomst 21 augustus en de echte aankomst van Zem op 6 september, hebben we erg pech gehad met de boot.

Zoals Bart van Grevenhof, de vertegenwoordiger van de TU/e ooit zei: wij zijn de warme chocolademelk en Zem de slagroom. Warme chocolademelk is de basis en iedereen zal heel blij zijn als ze wat warme chocolademelk aangeboden krijgen. Vraag ze of ze het met of zonder slagroom willen, en bijna allemaal zullen ze zeggen dat ze het graag met slagroom willen. Wij geloven dat ons zeer gemotiveerde en enthousiaste team de basis is (warme choco) en dat Zem een ​​mooie aanvulling is (slagroom), maar het team niet minder waard maakt.

Omdat het vanaf het begin van onze tour niet mogelijk is om Zem aan de westkust te krijgen, hebben we besloten om op te splitsen in twee teams - een groot team aan de westkust en een kleiner team aan de oostkust - die elkaar zullen ontmoeten halverwege de tour in Austin. Het team aan de westkust begint op 5 september zonder Zem aan de tour in San Francisco en het team aan de oostkust wacht op de komst van Zem, die op 8 september aan komt. Het team aan de oostkust begint dan met hun eigen extra minitour voordat ze zich bij de rest van het team in Austin voegen.

Elk nadeel heeft zijn voordeel en dat geldt ook voor deze extreme vertraging van de boot. Omdat we ons team moeten opsplitsen, betekent dit dat we twee keer zoveel activiteiten kunnen doen, waardoor onze impact twee keer zo groot wordt en we dubbel zoveel mensen kunnen inspireren!

Volg het avontuur

Lees hier alle laatste updates vanuit het TU/ecomotive team!